Home > Поради > Як правильно підібрати інвалідний візок

Як правильно підібрати інвалідний візок

Одна з поширених помилок, це не правильно підібраний візок. Це може привести до того, що людині буде складно пересуватися на непотрібної для нього візку. Так само можуть бути наслідки у вигляді додаткових проблем з поставою, викривлення хребта, надмірний тиск на певні частини тіла і надалі пролежні.

Типи візків

Базові візки

924.970
Базові інвалідні крісла-візки розрізняються по вазі, габаритам, матеріалами і можуть бути оснащені різними типами підлокітників, підніжок і коліс.

Підходять для хворих з надлишковою вагою, літніх людей і пацієнтів з порушеннями верхніх та нижніх кінцівок. Не рекомендуємо для самостійного пересування пацієнта.

Коляски з високою спинкою

thumb_2a05a8a2354140717d4c2003aadbfac1

Якщо пацієнтові доводиться проводити в кріслі більшу частину часу, можна розглянути варіант моделі з високою спинкою та ортопедичними підніжками. Кут нахилу спинки змінюється аж до горизонтального положення, а підніжки піднімаються вгору (до 90 градусів), так що пацієнт може прийняти те положення, в якому буде відчувати себе максимально комфортно. Крім того, висока спинка дозволяє зменшити навантаження на хребет та м’язи спини, згладжуючи негативні наслідки постійного перебування в положенні сидячи.

Підходять для хворих з надлишковою вагою, літніх людей та пацієнтів з порушеннями верхніх та нижніх кінцівок. Не рекомендуємо для самостійного пересування пацієнта.

Важільні візки

1-invalidnaya-kolyaska-ryichazhnaya-dkks-2

У візку з важільним приводом можна самостійно долати значні відстані, пересуваючись по щодо нерівній поверхні. Система важеля коляска вимагає хорошої фізичної підготовки, зокрема, розвиненою мускулатури плечей і рук, і підійде людині, яка хоче постійно підтримувати себе в формі. Крім того, існують важелі коляски, якими можна керувати однією рукою – в цьому випадку важіль розташований або з правого, або з лівого боку. Така модель була розроблена для пацієнтів з односторонніми обмеженнями функцій тіла.

Також підходять для пацієнтів з частковими порушеннями верхніх кінцівок.

Активні візки

GTM-Endeavour-Wheelchair-Img07
Активні візки забезпечують максимум мобільності та маневреності та дозволяють людям з інвалідністю вести активний спосіб життя.

Підходять для пацієнтів бажаючих вести активний спосіб життя. Так само може використовуватися для починань в різних видах спорту. Необхідно враховувати, що на більшості активних візків відсутній захист від падіння назад, але при цьому положення задніх коліс регулюється по горизонталі (а в деяких та по вертикалі). Завдяки регулюванню задніх коліс можна виставити необхідний центр ваги візка. Це дозволить балансувати на двох задніх колесах та долати різні перешкоди.

Спортивні візки

gtm_fence_20131217_1810959417 gtm_gladiator_20141119_1535170630
Спортивні коляски використовують професійні спортсмени-інваліди. Всі конструкційні особливості таких моделей визначаються їх функціональним призначенням. По-перше, спортивні інвалідні коляски важать набагато менше базових моделей (5-8 кг). Легкість конструкції досягається за рахунок максимально полегшеною рами, малого діаметра передніх коліс, спеціально змодельованої спинки і мінімальних (або відсутніх повністю) підлокітників. По-друге, при виготовленні рам для спортивних колясок використовуються особливо міцні матеріали, які дозволяють візку витримувати колосальні навантаження. По-третє, спортивні коляски завжди налаштовуються точно під конкретного користувача, тому виготовляються виключно на замовлення.
Дитячі інвалідні візки

XCAPE_Beauty

Дитячі інвалідні візки підбираються з урахуванням захворювання, віку та фізичного стану дитини. Серед дитячих візків також виділяють базові та активні.

Інвалідні крісла-візки з електроприводом

electric wheelchair Electric-Wheelchairs-For-Sale-The-Best-Place-To-Find
Дизайн, розмір і вага інвалідних візків з електроприводом може сильно варіюватися (від мініатюрних скутерів до справжніх трансформерів з вертикалізатори), однак незмінним елементом конструкції всіх моделей є акумуляторні батареї, за рахунок яких здійснюється рух. Управляються електричні коляски вбудованим в підлокітник джойстиком, який при необхідності може бути переставлено з правої сторони на ліву. Інвалідні коляски з електричним приводом здатні на одній зарядці проходити від 10 до 35 км і розвивати швидкість до 10 км/год. Мінусом таких колясок є величезний вага, більше 50 кг. Варто також пам’ятати про нестабільною роботі акумуляторів в холодну погоду.

Підходять для хворих з надлишковою вагою, літніх людей та пацієнтів з порушеннями верхніх та нижніх кінцівок.

 

Вибір візка

Ширина сидіння — визначається по ширині стегон (+5 см). Між стегном пацієнта та стінкою крісла як з правого, так та з лівого боку вільно повинна проходити долоня.

Довжина сидіння – це відстань від зовнішнього краю крісла до спинки. Необхідно щоб від зовнішнього краю до гомілки було +5 см.

Висота спинки —залежить від ступеня ураження м’язів спини пацієнта. При виборі необхідно врахувати висоту протипролежневі подушки (зазвичай + 5-10 см). Спинка повинна бути не вище лопаток інакше це призведе до обмеження рухливості та складнощів в управлінні та їзді на візку. Для активних людей з розвиненими м’язами спини може використовуватися низька спинка (на рівні попереку або навіть нижче).

Висота підніжки — в більшості візків регулюється тільки по висоті. Необхідно підніжку відрегулювати таким чином, щоб стегна розташовувалися паралельно сидінню. Якщо підніжка буде встановлена не вірно, вага буде розташований не рівномірно, що призведе до проблем з пролежнями навіть при використанні спеціальних подушок. Для мінімізації можливих навантажень стопи повинні завжди знаходиться на підніжці, бажано в будь-якої взуття. У деяких активних візках підніжка складається з двох труб, відповідно на стопи виявляється не рівномірний тиск, що так само може привести до проблем.

Як правильно вибрати візок?

Необхідно визначиться з типом візка. Для людей до 100 кг з ураженням грудного або поперекового відділу рекомендую зупинити свій вибір на візках активного типу. Так само існують посилені версії для людей вагою більше 100 кг. Можливо використання цього типу колясок і людям з порушеннями верхніх кінцівок.
Визначтеся з моделями візків які можливо замовити в вашому УПСЗН. Далі рекомендуємо порадитися з людьми які вже мають досвід експлуатації даних моделей колясок. Зверніть увагу на слабкі місця корпусу і деталі які найчастіше виходять з ладу. В одній з наступних статей ми торкнемося теми експлуатації та ремонту більш детально.
При виборі іноземної коляски (ймовірно це буде б\у) варто звертати увагу на стан кріплення спинки і стан самої рами (іржа, зварювання, вм’ятини, порушена геометрія). Вилки, передні і задні колеса практично скрізь змінюються на наші аналоги. Задні колеса практично скрізь одні й ті ж. У разі проблем можна або відновити у будь-якого фахівця з велосипедів, або замінити на вітчизняний аналог. У деяких випадках можуть використовуватися не стандартні і рідкісні підшипники які ускладнять завдання по їх заміні. Найбільш якісні коляски виробляються в країнах ЄС і США.

Підсумок

Все не регульовані частини повинні підходити під вищевказані параметри.
Всі частини регульовані повинні бути налаштовані під вищевказані параметри.
Якщо користувачеві комфортно та нічого ніде не тисне, то значить візок користувачеві підходить.

Залишити відповідь