Home > Новини > Спеціальні підіймачі вікно у світ для львівських інвалідів

Спеціальні підіймачі вікно у світ для львівських інвалідів

Невеличка перепона – всього 6-7 сходинок – відділяє львів”янку Мирославу Вінник від світу. Мова йде про сходові марші від ліфту до дверей під”їзду, перепону, яку здорові люди не помічають. Після звернення людей з інвалідністю до львівської мерії у було встановлено два підйомника
“Візок зламався, – говорить Мирослава, – Виходжу на вулицю раз у дві неділі або раз у місяць, Дуже допомагає ліфт, адже я живу на четвертому поверсі девятиповерхового дому. А от ці шість сходинок для мене непідйомна перепона”.
Чоловік допомагає вийти на вулицю, а завезти додому не може. І Мирослава 2-3 години чекає на сина, який допоможе їй повернутися додому.
Остап Стаднік добився, щоб у його висотці на вулиці Кавалерідзе встановили перший у місті підйомник. Для підйому необхідна автоматизована система, самотужки інваліди не можуть впораються.
«Але дошка дуже важка і якщо людина спробує опустити її то просто перекинеться і политить вниз”, – говорить він.
Зазвичай це робить його мама.«Дошка досить важка і важить майже 20 кілограмів, а я маю проблеми з хребтом. І щоб допомогти синові мені поотрібно вдягти пояс”, – говорит вона.
Жителі дому сподівання, що у наступних проектах цю дошку зроблять або алюмінієвою, або автоматизованою. Напередодні дня інвалідів виконком погодився поставити у підїзді дому Мирослави удосконалений підйомник кошторисом у 65 тисяч гривень.
За словами заступника Голови Залізничної адміністрації Богдана Антохіва підряднику для проектування та монтажу такого підйомника необхідно два місяці.
У будинку, де проживає голова обласного фонду “Реабілітація інвалідів” Ярослав Гребальський, мешкає близько 1000 людей з інвалідністю.
«Звичайно, що якщо там поставити якісь дошки, треба щоб хтось випихав їх, а це дуже небезпечно, – каже Ярослав, – Потрібне якесь технічне рішення, або пристінний підйомник, або інший шлях щоб людина була незалежна».
Цього року місто профінансує встановлення ще однієї вже удосконаленого підоймника на вулиці Чукаріна 11.
«Сидіти вдома і плакати, що я не маю як вийти, то якщо ти не будеш добиватися нічого не будеш мати», – твердить львів’янка з інвалідністю Мирослава Винник.
Костянтин П”ятилєтов

Залишити відповідь