Home > Новини > Іпотерапія, або як коні лікують дітей.

Іпотерапія, або як коні лікують дітей.

Добре, коли людина або дитина здорові, А що робити, коли вони з нещасного випадку опиняються на лікарняному ліжку або в інвалідному візку? Чи можливо їх реабілітувати? Видів реабілітації дуже багато в тому числі і анімалотерапія. Анімалотерапія – це реабілітація за допомогою тварин: собак, дельфінів, коней. Реабілітацію за допомогою коней ще називають іпотерапією.
Нещодавно іпотерапевтичний центр “Спіріт”, який знаходиться на столичному іподромі, провів презентацію майстер-клас з іпотерапії (лікування інвалідів з різними відхиленнями за допомогою коней). Анна Бураго, керівник Центру, коротко розповіла присутнім про суть іпотерапії і її дії на організм хворої дитини. В кінці першої частини керівник та лікар відповіли на запитання відвідувачів. Друга частина – практична – більше зацікавила присутніх. Кожний з присутніх, як діти так і дорослі за допомогою співробітників, проїхали на конях. Це дало можливість зрозуміти присутнім суть іпотерапії та її вплив на організм.
Благодійна організація “Іпотерапевтичний центр “Спіріт” заснована у 2010 році групою ентузіастів при підтримці Дитячого психіатричного центру.

Спеціалісти центру – а це психологи, реабілітологи, лікар – дитячий невропатолог – мають вищу освіту та пройшли спеціальне навчання за курсом “Іпотерапія при дитячих захворюваннях.” Очолює Центр медичний психолог Анна Бураго.
У Центрі проходять реабілітацію діти різних захворювань, включаючи дітей з наслідками ДЦП. Хороші результати співробітники Центру отримують при реабілітації дітей з затримкою психоречового розвитку, розумового та психомоторного розвитку. При реабілітації раннього дитячого аутизму. При вітанню дитини на реабілітацію її оглядає лікар.За його висновками разом з керівником Центру складається індивідуальна програма реабілітації кожної дитини.
Іпотерапія – це реабілітація людей з різними відхиленнями здоров”я методом верхової їзди. Коні, передаючи вершнику імпульси аналогічні руху людини при ходьбі, укріплюють її організм.
Ідея створення центру належить Анатолію Чуприкову, відомому дитячому психіатру, доктору медичних наук, професору кафедри дитячої, соціальної та судової медицини, заслуженому діячу науки та техніки України. Він очолює дитячий психіатричний Центр і використовує різні методи психостимуляції в т.ч. і анімалотерапію.
А почалося все коли Анна Бураго отримала другу вищу освіту і диплом дитячого психолога. Якось Анна прийшла до Анатолія Павловича з метою обговорити майбутню дисертацію. Дізнавшись про любов Анни до коней, він запропонував їй зайнятися іпотерапією. сказавши при цьому “Нашим дітям потрібна іпотерапія” Так народилася ідея створення Центру.
Згодом Анна почала збирати матеріал про іпотерапію та їздити на орендованому коні. Але потрібно було щось і самій робити. Купити коня, а тим більше утримувати його на той час, було дуже дорогим задоволенням. Ось як той період згадує Анна “Виручила улюблена собачка на ім”я Альма дуже рідкої породи Акита-ину. Саме вона стала моїм першим генеральним спонсором проекту “Іпотерапія”. Мені дуже пощастило і з конем. Адже купити коня для іпотерапії дуже важко. Комбат – так звали коня – був спокійним. Першими пацієнтами стали діти з психоемоційними порушеннями.” До того ж Анні допомагав і її наставник. Регулярно навідуючись на заняття, він запитував “Ну як там у нас справи? Як там наші коні?, Як справи у професійній діяльності?”
Центр почав роботу на кінноспортивній базі, що знаходився на Оболоні. А затока Дніпра робила команду Центру (в той період з”явилися Галя та Ілона, пізніше прийшли Ольга, Антон та наш лікар, Рада Валентинівна) найщасливішими людьми. Працюючи дружною командою разом з кіньми, працівники Центру дарували дітям гармонію. Скоро намітився прогрес у роботі.
Але ця ідилія тривала недовго. Скоро з”явилися проблеми. Кінноспортивну базу знесли у зв”язку з забудовою котеджів. Захворів наш улюбленець, кінь Боник. А Ольга, іпотерапевт Центру, потрапила до лікарні. Так Анна зі своєю командою опинилася на іподромі. “Своїми силами – згадує вона далі, – ми переобладнали манеж, поставили пічку, ворота, євровікна, обладнали приміще

ння для лікаря.” Борючись з сусідами за виживання, Анна рік оформляла оренду Але Центр все ж вижив і оформив річний договір оренди з містом.
У 2013 році Центр відвідували 40 діток. На сьогодні з ними працюють три групи. А консультує Центр Рада Валентинівна Чудная к.м.н. лікар невролог, реабілітолог, доцент кафедри медичної реабілітації і спортивної медицини МНАПО їм. П.Л. Шупика
Анна мріє про побудову Центру психосоціальної реабілітації на основі іпотерапії, “У Центрі буде великий манеж, де дітки займатимуться арттерапією, сенсорною інтеграцією та багатьма іншим. Адже коли бачиш щасливих дітей, їх усміхнені оченята розумієш, що ця робота чогось варта,” – говорить Анна.
Костянтин П”ятилєтов

Залишити відповідь